• sakarya haber sakarya DOLAR  :   
    sakarya haber sakarya EURO  :   
    sakarya sakarya STERLIN  :   
  • Sakarya Hava Durumu Sakarya'da Hava:

Sabihahanım İ.Ö.O Öğrencilerinden İskelet Güzellik Yarışması

Sabihahanım Öğrencilerinden ilginç ders işleme yöntemi.
0

Öğretmenleri Mine Ayhan’ın öncülüğünde, Sabihahanım İlkokulu 4-A sınıfı öğrencileri, iskelet konusunu daha iyi öğrenmek için “İskelet Güzellik Yarışması” düzenlediler.

Eğitimde kalıcı öğrenmenin sağlanması için derslerin anlatımında, çeşitli yöntem ve teknikleri kullanmaya önem veren sınıf öğretmeni Mine Ayhan, öğrencileriyle birlikte ilginç bir ders etkinliğine daha imza attı. Fen ve Teknoloji Dersinin konularından “Vücudumuzun Bilmecesini Çözelim” ünitesindeki iskeletin en iyi şekilde öğrenilmesi için “İskelet Güzellik Yarışması” düzenlendi.

Sabihahanım İlkokulu 4-A sınıfı öğrencileri, öğretmenlerinin öncülüğünde hazırladıkları iskeletleri birbirinden ilginç kıyafetlerle giydirip süslediler. Bireysel ve grup halinde yapılan çalışmalarda öğrenciler iskeletlerini; Süpermen, Maskeli Kahraman Zorro, Denizler Korsanı, Patron Ali, Süslü Ayşe, Gelin-Damat ve tanınmış masal kahramanlarının karakterlerine benzettiler. Öğrencilerin sınıf ortamında ders konusu olarak sunduğu “İskelet Güzellik Yarışması” büyük beğeni topladı.

Okul Müdürü Hamza Kaya ile velilerin de izleyici olarak katıldığı etkinlikte öğrenciler,  süsledikleri iskeletlerle yarışırken; iskeletin bölümleri, kemik çeşitleri, eklemlerimizin yeri ve görevleri hakkında bilgiler verdiler. Heyecanlı ve oldukça ilginç bir yarışma sayesinde insan vücudunun dik durmasını sağlayan iskelet hakkındaki bilgilere eğlenerek ulaşmanın mutluluğunu yaşadılar.

İskelet Güzellik Yarışmasını izleyen veliler ve eğitimciler, ilginç tasarımlarla giydirilen iskeletleri gördüğünde şaşkınlıklarını gizleyemeyerek; “Bir iskelet bu kadar güzel olabilir mi?” sorusunu sordular.

23 yıllık meslek yaşamında, ilk günkü heyecanını hiçbir zaman kaybetmeyen başarılı ve tecrübeli sınıf öğretmeni Mine Ayhan, ders konularının uygulamalı etkinliklerle işlenmesinin öğrenmede kalıcılığı sağladığını belirterek, bu çalışmalardaki başarılarından dolayı tüm öğrencileriyle gurur duyduğunu ifade etti. Yarışmada, tüm iskeletler birinci ilan edildi. 
Bu Haberle İlgili Yorumlar