• sakarya haber sakarya DOLAR  :   
    sakarya haber sakarya EURO  :   
    sakarya sakarya STERLIN  :   
  • Sakarya Hava Durumu Sakarya'da Hava:

İşte Akyazı TOKİ Evleri

Akyazı Belediyesi tarafından kısa bir süre önce temeli atılan Akyazı Belediyesi TOKİ evleri hızla yükseliyor. Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı örnek daireyi inceledi.
0

Akyazı Belediyesi tarafından Toplu Konut İdaresi'ne (TOKİ) devredilen 46 dönümlük arazi üzerine 7 Nisan 2013'te temeli atılarak yapımı devam eden Akyazı Belediyesi TOKİ evlerinde çalışmalar hızla yürütülüyor. Kısa bir süre içerisinde birçok konutun yapıldığı Akyazı TOKİ evlerinde ekipler 3+1 Örnek daireyi hazırladı. Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı hazırlanan örnek daireyi inceledi. TOKİ evlerine girişte binaların sağlamlığına ve konforunu çok beğenen Başkan Yazıcı örnek dairenin de mimarisini çok beğendiğini konforunun gayet güzel olduğunu da dile getirdi. 

TOKİ evlerindeki yapım çalışmaları sık sık yerinde inceleyen Başkan Yazıcı bölgede yürütülen çalışmaları yerinde gezerek konutların durumları hakkında bilgi aldı. Başkan Yazıcı, "İlçemize bambaşka bir güzellik daha getiren ilçemizin çehresini ve güzelliğini arttıran Akyazı'nın toplu konut sorununu çözen ve birçok vatandaşımıza kira öder gibi ev sahibi olmasını sağlayan 46 dönümlük arazi üzerine yapılacak olan 384 konutlu Akyazı TOKİ evlerinin yapımını yakından takip ediyoruz. Örnek dairemizi incelemek adına bugün burada bulunduk. Tüm şantiyeyi gezdim, gerek mimarisi ve konforu kullanım açısından her odasının gayet kullanışlı olması ve gerekse sağlamlığı açısından örnek dairemizi çok beğendik. Evlerin depreme dayanıklı olması deprem yönetmeliğine uygun yapılması açısından sağlamlığı görülmeye değer inşallah proje tamamlandıktan sonra evlerine geçen hak sahipleri de bir ömür boyu bu evlerde mutlu mesut güvenli olarak yaşayacaklar. TOKİ görevlilerine yürüttükleri çalışmalarından ötürü başarılar diliyorum" dedi.

Bu Haberle İlgili Yorumlar